2014

DO SEKCE NA PRODEJ PŘÍDÁNO PÁR NOVÝCH NABÍDEK


DO GALERIE ZONERAMA PŘIDÁNO PÁR PODZIMNÍCH OHRADOVÝCH ZDE


DO GALERIE ZONERAMA PŘIDÁNY FOTKY Z 1. SKÁKÁNÍ PRINCE ELDY A NIDDAXY ZDE


13.9. IV. KVALIFIKACE NA 124. VPČP

NA DOSTIHOVOU DRÁHU DO PARDUBIC JSME SE VYDALI S OBĚMA NAŠIMI KROSAŘI. DO SEDLA GEMANUSE BYL TENTOKRÁT ANGAŽOVÁN M. KUBÍK, DÍKY ČEMUŽ MOHL VYUŽÍT 2,5 KG ÚLEVY. SPOLEČNĚ SE POSTAVILI NA START STEEPLECHASE CROSS COUNTRY III. KATEGORIE NA 4500m. DRÁHA BYLA HLUBOKÁ, NICMÉNĚ JEZDCEM DOBŘE VEDENÝ GEMANUS ABSOLVOVAL CELÝ KURZ BEZ VĚTŠÍHO ZAVÁHÁNÍ. V CÍLOVCE UŽ VŠAK CHYBĚLY SÍLY A DOKONČIL NA 6. MÍSTĚ. ZVÍTĚZIL QUATIKI (FALTEJSEK) PŘED HANDSOME JACK (MATUSKÝ), 3. DOBĚHL RABBIT HAWK WING (KRATOCHVÍL), 4. ELDORADO (BENŠ) A 5. LIBERTY SON (BOYER)

SPERANZA SE ZÚČASTNIL IV. KVALIFIKACE NA 124. VPČP V SEDLE S THOMASEM BOYEREM. BOHUŽEL VŠAK ZA PRODLOUŽENÝM TAXISEM ZAZNAMENALI PÁD, A TAK PRO NĚ DOSTIH PŘEDČASNĚ SKONČIL. ZVÍTĚZILA ORPHEE DES BLINS (FALTEJSEK) PŘED ZARIF (STROMSKÝ), 3. DOKONČIL PARETO (MYŠKA), 4. ZULEJKA (BARTOŠ) A 5. UNIVERSE OF GRACIE (KOUSEK)

VÝSLEDKY ZDE

FOTO ZONERAMA ZDE

PŘENOS DOSTIHOVÉHO DNE ZDE

TURF MAGAZÍN ZDE

 


16.8. DEŠTIVÁ KOLESA

POŘADATELÉ NA ZÁVODIŠTI NEDALEKO KLADRUB PŘIPRAVILI DIVÁKŮM 8 DOSTIHŮ. NA POŘADU DNE BYLY ROVINY I DOSTIHY PŘEKÁŽKOVÉ. NAŠI STÁJ REPREZENTOVAL VALACH GEMANUS. V SEDLE SE SVÝM OBVYKLÝM PARTNEREM, THOMASEM BOYEREM, NASTOUPIL DO HLAVNÍHO DOSTIHU - STEEPLECHASE CROSS-COUNTRY III. KATEGORIE NA 4000m, CENY ZEMĚDĚLSKÉ FARMY FRANČÁK S.R.O.. V PRŮBĚHU DOSTIHU DOŠLO I NA PÁDY. TO SE VŠAK NAŠÍ DVOJICE NIJAK NETÝKALO. OPRAVDOVÉ DRAMA SE VŠAK ODEHRÁLO AŽ V CÍLOVÉ ROVINĚ, KDY GEMANUS BOJOVAL O VÍTĚZSTVÍ S DOMÁCÍM NEBRIUSEM. MEZI NIMI SE VŠAK SNAŽIL PROTÁHNOUT JEŠTĚ NEVERLAND. BOHUŽEL GEMANUS, KTERÝ SE LEKL FOTOGRAFA U BARIÉRY, MÍRNĚ ODSKOČIL A CESTU MU TAK TĚSNĚ PŘED CÍLEM ZAVŘEL. KONĚ DOBĚHLI V POŘADÍ: NEBRIUS(1/2 DÉLKY), GEMANUS (1DÉLKA), NEVERLAND. PROTI VÝSLEDKU BYL VŠAK DOSTIHOVOU KOMISÍ PODÁN PROTEST A POŘADÍ NÁSLEDNĚ PŘEHÁZENO. VYHLÁŠEN VÍTĚZEM BYL NAKONEC NEVERLAND (VÁŇA),2. NEBRIUS (KOCMAN) A 3. GEMANUS (BOYER). VÝSLEDEK DOSTIHU VŠAK NAKONEC KVŮLI ODVOLÁNÍ MUSEL ŘEŠIT AŽ DOSTIHOVÝ SOUD, KTERÝ PRVENSTVÍ STÁJI VASURY VRÁTIL. 2. NEVERLAND, 3. GEMANUS.

 

VÝSLEDKY ZDE

TURF MAGAZÍN - NÁŠ DOSTIH CCA 14,30 MIN. ZDE

GALERIE NA ZONERAMA ZDE


10.8. DO GALERIE NA ZONERAMA PŘIDÁNY FOTKY Z LETOŠNÍ ŠKOLKY ZDE


5.8. DO GALERIE NA ZONERAMA KONEČNĚ PŘIDÁNY FOTKY Z OHRAD - ČERVENEC ZDE


20.7. PEČENÁ KOLESA

NEDĚLNÍ ODPOLEDNE V ÚMORNÉM VEDRU NA ZÁVODIŠTI V KOLESÁCH PATŘILO DOSTIHŮM. NA POŘADU DNE BYLY 3 ROVINOVÉ A 5 PŘEKÁŽKOVÝCH. GEMANUS STARTOVAL V DOSTIHU III. KATEGORIE, STEEPLECHASE CROSSCOUNTRY NA 4000m. DO JEHO SEDLA SE NÁM PODAŘILO ANGAŽOVAT ŽOKEJE JOSEFA BARTOŠE, NAMÍSTO ZANEPRÁZDNĚNÉHO THOMASE BOYERA. V PRŮBĚHU DOSTIHU NEDOCHÁZELO K ŽÁDNÝM VÁŽNĚJŠÍM KOLIZÍM, AŽ NA IRSKOU LAVICI, KDE ZTRATIL SVÉHO ŽOKEJE HANDSOME JACK. V CÍLOVCE GEMANUS BOJOVAL S DOMÁCÍ KLISNOU - CUDNA SPRAWA (KOCMAN), KTERÁ SE NAKONEC STALA VÍTĚZKOU. GEMANUS DOBĚHL DRUHÝ, TŘETÍ NEVERLAND (VÁŇA), ČTVRTÝ ZADAR (KUBÍK) A PÁTÝ BOŽETĚCH (LIŠKA).

GALERIE ZDE

VÝSLEDKY ZDE

VIDEO ZDE

TURF MAGAZÍN ZDE (GEMANUS 23. MINUTA)

 

 


NA ZONERAMA PŘIDÁNY FOTEČKY Z NEREGISTRU Z BRNA ZDE


21.6. PREMIÉRA NIDDAXY V BRNĚ

POPRVÉ SE PŘEDSTAVILA DIVÁKŮM NA DRÁZE 3LETÁ KLISNA NIDDAXA (Z NIDDA PO MIND´S MUSIC) V DOSTIHU NA 1400m PRO NEREGISTROVANÉ KONĚ, V SEDLE S JAKUBEM PAVLÍČKEM. CELÝ DOSTIH ABSOLVOVALA V NAPROSTÉM KLIDU A PĚKNÝM FINIŠEM ZÍSKALA 2. MÍSTO Z OSMI STARTUJÍCÍCH, CCA O KRK ZA VÍTĚZEM.


14.6. GEMANUS V PARDUBICÍCH

V DOSTIHU III. KATEGORIE, HDCP NA 4000m STARTOVAL GEMANUS V SEDLE S THOMASEM BOYEREM SPOLU S DALŠÍMI 12TI ÚČASTNÍKY. CELOU TRAŤ ZVLÁDL DOBŘE, SKÁKAL BEZCHYBNĚ, ALE NEMĚL SVŮJ DEN A DOKONČIL NA 11. MÍSTĚ.

VÝSLEDKY ZDE

TURF MAGAZÍN ZDE

foto by MARTINA HAVLÍNOVÁ


7.6. NODDY ZABODOVAL V LYSÉ

V ROVINOVÉM DOSTIHU NA 1300m DOSÁHL DALŠÍHO VÍTĚZSTVÍ NODDY (NIDDA X SO LONG SLEW) V SEDLE S PAVLÍNOU FILIPOVOU. TRENÉROVI, MAJITELŮM A CELÉMU TÝMU MOC GRATULUJEME!

foto L. JANATKOVÁ

 

 


TURF MAGAZÍN S REPORTÁŽÍ Z PARDUBIC ZDE


24.5. ÚSPĚŠNÁ KVALIFIKACE

V DEN 1. KVALIFIKACE NA 124. VELKOU PARDUBICKOU SE POSTAVILI NA START OBA NAŠI KROSAŘI. GEMANUS SEDLANÝ THOMASEM BOYEREM STARTOVAL V DOSTIHU "CENA SPOLEČNOSTI VESNA A.S." - STEEPLECHASE CROSSCOUNTRY III. KATEGORIE NA 4200m. BEZ VĚTŠÍCH POTÍŽÍ ABSOLVOVALI VŠECHNY PŘEKÁŽKY I ORANICI. PO LÍTÉM BOJI NAKONEC UKOŘISTILI KRÁSNÉ 4. MÍSTO. PO TUHÉM BOJI O HLAVU ZVÍTĚZIL REAPER (MYŠKA), PŘED SIXTYSEVEN (VÁŇA) A MR LOUISE (KAŠNÝ).

NA SPERANZU PAK ČEKALA 1. KVALIFIKACE NA VPČP - "VELKÁ CENA MĚSTA PARDUBIC" - KATEGORIE NL NA 5800m, VE KTERÉ SE SEŠLO 16 DVOJIC. DO CÍLE SE NAKONEC DOSTALO JEN 9 Z NICH. ZVÍTĚZIL NIKAS (STROMSKÝ), DÉLKU PŘED PEINTRE ABSTRAIT (MATUSKÝ). NÁŠ SPERANZA V SEDLE S THOMASEM BOYEREM PO STRHUJÍCÍM FINIŠI ZÍSKAL 3. MÍSTO (2 1/4 DÉLKY ZA VÍTĚZEM). DÁLE DOKONČILI: KLAUS (BARTOŠ), UNIVERSE OF GRACIE (KOUSEK), ZARIF (VÁŇA), AMARAGON (FALTEJSEK), KINDLY BOY (NOVÁK) A AL JAZ (SOVKA).

FOTO ZONERAMA ZDE

VÝSLEDKY ZDE

TV PŘENOS ZDE

 


NA ZONERAMA PŘIDÁNO PÁR FOTEK Z TRÉNINKU - PRINCE ELDA, NIDDAXA-ZDE


1.5. NODDY TRIUMFOVAL V LYSÉ NAD LABEM

LEHKÝM VÍTĚZSTVÍM UDĚLAL SVÝM MAJITELŮM (ZZN POLABÍ-LUKA) A TRENÉROVI (FRANTIŠEK ZOBAL) RADOST NÁŠ ODCHOVANEC - 4LETÝ VALACH NODDY V SEDLE S ŽK. PAVLÍNOU FILIPOVOU. V ROVINOVÉM HANDICAPU NA 1300m "NADĚLIL"  5 DÉLEK DRUHÉMU PORTYROVI, PŘESTOŽE NESL O CELÝCH 11 KILOGRAMŮ VĚTŠÍ HMOTNOST! 3. DOBĚHL TADYHOMÁME.

SRDEČNĚ GRATULUJEME!

ZÁZNAM Z LYSÉ NAJDETE ZDE

NODDY - 1. DOSTIH ZE ZÁZNAMU


 

23.4. TURF MAGAZÍN ZDE - ZÁZNAM Z KOLES 22. MINUTA


21.4. VELIKONOČNÍ KOLESA

NA TRAŤ HANDICAPU III. KATEGORIE NA 4000m, SE SPOLU S DALŠÍMI OSMI ÚČASTNÍKY VYDAL I NÁŠ GEMANUS, SEDLANÝ THOMASEM BOYEREM. NAŠE DVOJICE NEMĚLA ŽÁDNÉ PROBLÉMY. NA TRATI DOŠLO JEN K JEDINÉMU PÁDU, KTERÝ NEMĚL VLIV NA CELKEM POKLIDNÝ PRŮBĚH DOSTIHU. SOUBOJ KONÍ V CÍLOVÉ ROVINĚ BYL VŠAK OPRAVDU NAPÍNAVÝ. PO BOJI NAKONEC O PŮL DÉLKY ZVÍTĚZIL NEVERLAND (VÁŇA) PŘED NEBRIUSEM (KOCMAN), 3. DOKONČILA SISI MERBLE (LIŠKA), 4. GLOVER (BARTOŠ) A 5. GEMANUS (BOYER).

VÝSLEDKY ZDE

ROZTŘESENÉ VIDEO ZDE

FOTO ZONERAMA ZDE

       

 


19.-20.4. JARNÍ VŠESTRANNOST PARDUBICE

NA PRVNÍ LETOŠNÍ ZÁVODY JSME SE VYDALI NA DOSTIHOVÉ ZÁVODIŠTĚ DO PARDUBIC. NAŠI SPORTOVNÍ STÁJ NAKONEC REPREZENTOVAL JEN 6-TI LETÝ AXIAL. PRO ZAČÁTEK V SOUTĚŽI OBTÍŽNOSTI "Z". S NÁSTRAHAMI VŠECH TŘÍ DISCIPLÍN SE VYPOŘÁDAL DOBŘE A V KONEČNÉM POŘADÍ OBSADIL PĚKNÉ 9. MÍSTO (ZE 44 START.)

VÝSLEDKY ZDE


13.4. NA ZONERAMA PŘIDÁNY FOTKY HŘEBEČKA PO SILVER WHISTLE NA PRVNÍ VYCHÁZCE ZDE


8.4. SE NIDDĚ NARODIL HŘEBEČEK PO BÍLÉM HŘEBCI SILVER WHISTLE (USA). JE TO POŘÁDNÝ NOHATEC A CO VÍC, JE DOST PRAVDĚPODOBNÉ, ŽE TO BUDE ŠIMLÍK, JAK JSME SI PŘÁLI :-) 

  


31.3. VESELÝ DEN V PODÁNÍ SPERANZY A GEMANUSE ZDE A ZDE


20.3. SLUNÍČKO SVÍTILO, TAK SE HOLKY VYDALY NA PLOVÁRNU :-) PÁR FOTEK NA ZONERAMA ZDE


2.3. KRÁSNÝ SLUNEČNÝ DEN A MALÁ TELEPHOTO NA PRVNÍ VYCHÁZCE. FOTO ZDE


28.2. VEČER SE HNĚDCE TELEPHOTO NARODILA KOBYLKA PO DURANTE ALIGHIERI. OBĚ JSOU V POŘÁDKU. POČASÍ ZATÍM PŘEJE, TAK SE SNAD BRZY PODÍVÁ I VEN :-)

 


23.2. NA ZONERAMA VLOŽEN TRÉNINK NIDDAXA A PRINCE ELDA ZDE


20.2. NA ZONERAMA VLOŽENA GALERIE HŘEBEČKA (CINDERELA x DURANTE ALIGHIERI) ZDE


14.2. PRVNÍ LETOŠNÍ PŘÍRŮSTEK

CINDERELA PŘIVEDLA NA SVĚT SVÉHO PÁTÉHO POTOMKA. JE JÍM HNĚDÁČEK PO DURANTE ALIGHIERI, KTERÝ JE JEDINÝM SYNEM MOMENTÁLNĚ NEJÚSPĚŠNĚJŠÍHO PLEMENÍKA SVĚTA -GALILEA- V ČESKÉM CHOVU. CINDERELA I PRCEK JSOU V POŘÁDKU. GRATULUJEME!

 

 


13.2. NA ZONERAMA PŘIDÁNA GALERIE MARATH A SPOL., GEMANUS V PRÁCI ZDE


12.2. NA ZONERAMA PŘIDÁNO PÁR FOTOGRAFIÍ NIDDAXY V PRÁCI A VERUNKY VE VÝBĚHU ZDE


18.1. NA ZONERAMA PŘIDÁNI PRINCE ELDA, GEMANUS A NIDDAXA VE VÝBĚHU ZDE


14.1. NA ZONERAMA PŘIDÁNY FOTKY Z VÝBĚHŮ ZDE


NA STRÁNKY PŘIDÁN DO LIŠTY ODKAZ NA FOTO ZONERAMA + DO ODKAZŮ ODKAZ NA STRÁNKY PHOTOSPERANZA, VĚNOVANÉ FOTOGRAFIÍM KONÍ, PŘÍRODY, SPORTŮ...


PROTOŽE ROK 2013 JE JIŽ DEFINITIVNĚ MINULOSTÍ, "NOVINKY" JSOU PŘESUNUTY V SEKCI "ARCHIV NOVINEK".


 

TOPlist