2013

31.12. NA YOU-TUBE PŘIDÁNO VIDEO Z FOTEK - VZPOMÍNKA NA TRIUMF - GEMANUS, 22.6.2013, PARDUBICE ZDE


31.12. NA RAJČE DODATEČNĚ PŘIDÁNA HŘEBEČČÍ ŠKOLKA A POVÁNOČNÍ BABÍ LÉTO ZDE


25.12. NA YOU-TUBE PŘIDÁNO VIDEO Z FOTEK - VZPOMÍNKA NA TRIUMF - SPERANZA, 26.10.2013, PARDUBICE, CENA ORPHEE ZDE


 

13.11.NA RAJČE PŘIDÁNO PÁR NOVÝCH FOTEK


9.11. ZÁVĚREČNÁ KOLESA

LETOŠNÍ SEZONU ZAKONČIL GEMANUS NA DOSTIHOVÉ DRÁZE V KOLESECH, KDE SE ZÚČASTNIL HLAVNÍHO DOSTIHU DNE, DOSTIHU STEEPLECHASE CROSSCOUNTRY III.KATEGORIE NA 4000m - CENY FIRMY FRANČÁK BUDIŠOV. NA START DOSTIHU SE POSTAVILO 13 DVOJIC A VŠECHNY SE PODÍVALY AŽ DO CÍLE. GEMANUS SVÉHO JEZDCE - ONDRU VELKA - V PRŮBĚHU DOSTIHU TROCHU ZKOUŠEL A ZLOBIL, ALE I PŘESTO VYBOJOVALI PĚKNÉ 3. MÍSTO ZA NEBRIUS (KOCMAN) A SISI MERBLE (BOYER). DÁLE DOBĚHLI 4. ILEX THE GREAT (MATUSKÝ) A 5. NEVERLAND (VANA).

VÝSLEDKY ZDE

VIDEO TURF ZDE

 


2.-3.11. ROZLUČKOVÁ VŠESTRANNOST PARDUBICE 

POSLEDNÍ ZÁVODY VE VŠESTRANNOSTI SE JIŽ TRADIČNĚ KONALY V PARDUBICÍCH. NA PRVNÍ LISTOPADOVÝ VÍKEND TAM ZAVÍTALO TÉMĚŘ 100 SOUTĚŽÍCÍCH NA ÚROVNI "Z"-"CNC*". NAŠI STÁJ REPREZENTUJÍCÍ RAYMOND (SOUTĚŽ "ZL") A AXIAL (SOUTĚŽ "Z") ROZHODNĚ OSTUDU NEUDĚLALI. V SOBOTU BYLA NA PROGRAMU DREZURNÍ ZKOUŠKA A NÁSLEDOVAL PARKUR. AXIAL PO PRVNÍM DNI OBSADIL 3. MÍSTO, RAYMOND DOKONCE MÍSTO 2.

S NEDĚLNÍ KROSOVOU ČÁSTÍ SI TAKTÉŽ OBA PORADILI SKVĚLE, TAKŽE JSME DOMŮ ODJÍŽDĚLI HODNĚ SPOKOJENI.

foto: J. Bělohlav

1. série Raymond

2. série Axial

     


 

26.10. REPARÁT NA JEDNIČKU

PO 123. VELKÉ PARDUBICKÉ, KDY SI SPERANZA ODBĚHL JEN ČÁST TRATI, (SKONČIL NA 6. SKOKU) A NEJKRATŠÍ CESTOU ZAMÍŘIL ZPĚT DO STÁJÍ, DOSTAL MOŽNOST NAPRAVIT SI REPUTACI V HLAVNÍM DOSTIHU DNE - ZÁVĚREČNÉ STEEPLECHASE SEZONY 2013, CENY ORPHEE DES BLINS-DS PEGAS. JEDNÁ SE O DOSTIH II. KATEGORIE NA 4200m. NA STARTU SE SEŠLA VYBRANÁ SPOLEČNOST KROSAŘŮ, VČETNĚ JEDNOHO Z FAVORITŮ VELKÉ PARDUBICKÉ - BUDAPESTE S Ž. VÁŇOU ML.

Z 12TI ÚČASTNÍKŮ SE DO CÍLE PODÍVALO 7, PŘIČEMŽ NA 5. MÍSTĚ DOBĚHNUVŠÍ SHERON BYL NÁSLEDNĚ DISKVALIFIKOVÁN (PO ODVÁŽENÍ JEZDCE, PRO ZJIŠTĚNOU NIŽŠÍ HMOTNOST). SPERANZA S THOMASEM BOYEREM PŘEDVEDLI VELMI PĚKNÝ VÝKON A PO STRHUJÍCÍM FINIŠI ZVÍTĚZILI O KRÁTKOU HLAVU PŘED LIESBRIEF (VELEK), ORIX (VERNER), BUDAPEST (VÁŇA), MOULA (BARTOŠ).

VIDEO ZDE

VIDEO ČT ZDE

VÝSLEDKY ZDE

foto: dostihovy-svet.cz

   

 

 

 


 

19.10. KRÁTCE Z MOSTU

PĚKNÝM VÝKONEM SI ZAJISTIL PRVENSTVÍ V ROVINOVÉM DOSTIHU NA 1600m NÁŠ ODCHOVANEC NODDY (ZZN POLABÍ-LUKA). NODDY JE PRVNÍM POTOMKEM KLISNY NIDDY (DASHING BLADE), PO OTCI SO LONG SLEW. GRATULUJEME!

VIDEO ZDE


13.10. VELKÁ PARDUBICKÁ

PRO OSMILETÉHO SPERANZU MĚLA BÝT VRCHOLEM SEZONY VELKÁ PARDUBICKÁ, COŽ SE NAKONEC PODAŘILO. I KDYŽ CESTA AŽ TAM BYLA PONĚKUD KLIKATĚJŠÍ, NEŽ BYCHOM SI PŘÁLI.

NA START 123. VELKÉ PARDUBICKÉ SE POSTAVILO 20 ÚČASTNÍKŮ. BROKER, KTERÝ MĚL BÝT 21. KONĚM V POLI, BYL NAKONEC ŠKRTNUT, A TAK K NAŠÍ VELKÉ RADOSTI MOHL USEDNOUT DO SEDLA SPERANZY OPĚT THOMAS BOYER.

OD STARTU VŠE PROBÍHALO HLADCE, JEN JEDEN ZAHRANIČNÍ ÚČASTNÍK OPUSTIL SEDLO JIŽ NA MALÉ VODĚ. ZBÝVAJÍCÍCH 19 KONÍ ZDOLALO BEZ VĚTŠÍCH OBTÍŽÍ I VELKÝ TAXISŮV PŘÍKOP. DALŠÍ PROBLÉMY NASTALY ZA IRSKOU LAVICÍ, KDE ODLOŽIL SVÉHOHO JEZDCE M. KÖHLA AL JAZ. NAŠE ŠANCE USPĚT, ZKONČILY NA POPKOVICKÉM SKOKU, KDE ZTRATIL SVÉHO JEZDCE NEJEN SPERANZA, ALE SKONČILY TU NADĚJE I PRO BUDAPESTE (J.VÁŇA ML.) A CANTRIDARU (AM.F.MITCHELL). NEPORAZITELNÁ ORPHEE DES BLINS (Ž.FALTEJSEK) PŘEDVEDLA OPĚT SKVĚLÝ VÝKON A ZASLOUŽENĚ VYHRÁLA. 2. DOKONČIL NIKAS (Ž.ANDRÉS), 3. KLAUS (Ž.MYŠKA), 4. KASIM (Ž.NOVÁK), 5. PEINTRE ABSTRAIT (L.MATUSKÝ)

TAK TŘEBA ZA ROK... ;-)

VÝSLEDKY ZDE

VIDEO DOSTIHOVÉHO ODPOLEDNE ZDE

  


6.10. PARKURY DUBICKO

V JEZDECKÉM AREÁLU RODINY VACHUTKOVÝCH SE KONALY PARKURY, NA KTERÉ JSME VYRAZILI S RAYMONDEM A AXIALEM. NA KLUKY ČEKAL PESTRÝ PARKUR NA ÚROVNI "Z" A "ZL". "Z" PARKUR ABSOLVOVALI OBA ČISTĚ I S NÁVAZNÝM ROZESKAKOVÁNÍM. V "ZL" S NÁVAZNÝM ROZESKAKOVÁNÍM RAYMOND CHYBOVAL 1x A AXIAL 2x.

     


28.9. PODZIMNÍ BRNĚNSKÁ STEEPLECHASE

DOSTIHOVOU STÁJ RIANON-PECHÁČEK REPREZENTOVAL GEMANUS, SEDLANÝ ONDROU VELKEM. K HLAVNÍMU PŘEKÁŽKOVÉMU DOSTIHU DNE (PODZIMNÍ BRNĚNSKÁ STEEPLECHASE - POHÁR PRIMÁTORA STATUTÁRNÍHO MĚSTA BRNA) STEEPLECHASE III. KATEGORIE NA 4100m NASTOUPILO 11 KONÍ. Z VÍTĚZSTVÍ SE NAKONEC RADOVALA BAMBINA (BENŠ), DRUHÝ PROBĚHL CÍLEM LARIZANO (Ž. ANDRÉS) A 3. NÁŠ GEMANUS (VELEK). DÁLE 4. MAUGLÍ (LIŠKA), 5.SARDONYKS (ČMIEL)

VÝSLEDKY ZDE


24.9. NAŠE ODCHOVANKYNĚ VITALITY (VIEILLE JET x LORD CALETTO) BYLA PO ÚSPĚŠNÉM VYKONÁNÍ ZKOUŠEK TŘÍLETÝCH KLISEN ZAŘAZENA DO HPK S OHODNOCENÍM 7,72b :-)


21.9. RADKOVA LHOTA

NA ZÁVODY DO RADKOVY LHOTY JSME SE VYDALI S RAYMONDEM A AXIALEM. KROSOVOU TRAŤ PŘEŠLI OBA BEZ CHYBIČKY, JEN V POMALEJŠÍM ČASE. RAYMOND 6. MÍSTO, AXIAL 8. MÍSTO.

        


14.9. IV. KVALIFIKACE NA 123. VELKOU PARDUBICKOU

PŘI SLAVNOSTNÍM DOSTIHOVÉM ODPOLEDNI, JEHOŽ VRCHOLEM BYLA POSLEDNÍ KVALIFIKACE NA 123. ROČNÍK VELKÉ PARDUBICKÉ, JSME VYSLALI NA START CROSS COUNTRY II. KAT. NA 3300m GEMANUSE (O. VELEK) A DO KVALIFIKACE (NL NA 5800m) SPERANZU (T. BOYER). VYDATNÉ SRÁŽKY ZAPŘÍČINILY, ŽE DRÁHA BYLA POMĚRNĚ HLUBOKÁ, COŽ NÁM HRÁLO DO KARET TAK NAPŮL. GEMANUSOVI MĚKKÁ DRÁHA NEVYHOVUJE, DOKONČIL NA 10. MÍSTĚ ZE 14TI STARTUJÍCÍCH. V KVALIFIKACI STARTOVALO 12 KONÍ. SPERANZA BEZCHYBNĚ ZDOLAL VŠECHNY PŘEKÁŽKY KROSU A DO CÍLE DOBĚHL NA 4. MÍSTĚ! ZVÍTĚZIL SILVER REGENT (J. VÁŇA ML), 2. AL JAZ (J. SOVKA), 3. MOULA (L. MATUSKÝ), 4. SPERANZA (T. BOYER), 5. CANTRIDARA (D. ANDRÉS)

    

TV PŘENOS ZDE

VÝSLEDKY ZDE

FOTO RAJČE ZDE

 


31.8. MOST PRO PRÁCI

ABY SE SPERANZA PŘED KVALIFIKACÍ DROBÁTKO ROZDÝCHAL, NEZBYLO, NEŽ HO VYSLAT DO STEEPLECHASE III. KATEGORIE NA 3800m V MOSTĚ. PODLE STARTOVNÍ LISTINY BYLO JASNÉ, ŽE O TEMPO SE POSTARAJÍ MOSTEČTÍ SPECIALISTÉ - ALBERTO (Ž.BARTOŠ), HETMAN POLNY (Ž.ANDRÉS), RABBIT WELL (Ž.VÁŇA). TATO TROJICE SE OSTATNÍM POSTUPNĚ VZDALOVALA. PO TUHÉM BOJI NAKONEC ZVÍTĚZIL RABBIT WELL O KRÁTKOU HLAVU PŘED HETMANEM POLNYM A TŘETÍ DOKONČIL ALBERTO, KTERÉMU UŽ DOCHÁZELY SÍLY. SPERANZA S THOMASEM BOYEREM DOKONČIL NA 4. MÍSTĚ. 5. JEŠTĚ DOKONČIL MAIESTAS (Ž.URBÁNEK).

VÝSLEDKY ZDE 

VIDEO ZDE

   

 


24.8. NEVYDAŘENÉ PARDUBICE

V DOSTIHOVÝ DEN PŘI III. KVALIFIKACI NA VELKOU PARDUBICKOU STARTOVAL SEDMILETÝ GEMANUS V DOSTIHU CROSS COUNTRY III. KATEGORIE NA 4200. PROTOŽE SE ONDRA VELEK, KTERÝ MĚL BÝT V JEHO SEDLE, ZRANIL, MUSELI JSME NARYCHLO ANGAŽOVAT JINÉHO JEZDCE - M. LIŠKU. z 19-TI KONÍ DOBĚHLI NAKONEC NA 9. MÍSTĚ :-/

       

VÝSLEDKY ZDE

TV PŘENOS ZDE


28.7. POHÁR JOSEFA VÁNI

KVŮLI VELKÉMU SUCHU A VELMI TEPLÉMU POČASÍ POSLEDNÍCH TÝDNŮ BYL START NEDĚLNÍCH DOSTIHŮ NA PARDUBICKÉM ZÁVODIŠTI PŘESUNUT NA 8. HODINU RÁNO. V LETNÍ STEEPLECHASE CROSS COUNTRY II. KATEGORIE NA 4200m STARTOVAL NÁŠ GEMANUS, SEDLANÝ ONDŘEJEM VELKEM. NA START SE POSTAVILO 10 DVOJIC. V ČELE DOSTIHU SE O TEMPO POSTARAL LOVE THE WIN, VEDENÝ ŽOKEJEM J. MYŠKOU. GEMANUS SI V DOSTIHU POČÍNAL TAKÉ VELMI AKTIVNĚ A DRŽEL SE NA 2. POZICI. V DOSTIHU NEBYLY K VIDĚNÍ ŽÁDNÉ VĚTŠÍ KOLIZE, 3 KONĚ BYLI ZASTAVENI. V CÍLOVÉ ROVINĚ SVEDLI NÁDHERNÝ SOUBOJ LOVE THE WIN (J. MYŠKA) A LOIRE (M. KÖHL), KTERÁ Z BITVY VYŠLA VÍTĚZNĚ. GEMANUSOVI UŽ VE FINIŠI DOCHÁZELY SÍLY, A TAK NAKONEC DOKONČIL NA KRÁSNÉM 4. MÍSTĚ. 3. DOBĚHL MARL BORA (J. SOVKA). DOSTIH DOKONČILI JEŠTĚ RENARD ARGENTÉ (D. ANDRÉS), CROSBY (J. VÁŇA ML.) A STATUS QUO (Z. BODLÁK).

PŘENOS TV ZDE

VÝSLEDKY ZDE

 

ZDROJ FOTO: RAJČE, WWW.FOTOKONE.NET (M. HAVLÍNOVÁ)


 

20.7. PARKURY JANOV

NAŠI SPORTOVNÍ STÁJ REPREZENTOVAL AXIAL V SOUTĚŽI "ZM" NA LIMITOVANÝ ČAS, KDE ŠEL ČISTĚ, JEN O PÁR DESETIN VTEŘINY MINUL PŘESNÝ ČAS A ZÍSKAL PĚKNÉ 2. MÍSTO. V PARKURU "ZL" ABSOLVOVAL RAYMOND ZÁKLADNÍ KOLO ČISTĚ, A TAK SE SPOLU S DALŠÍMI 6TI DVOJICEMI ZŮČASTNIL ROZESKAKOVÁNÍ, KDE OPĚT NECHYBOVAL. DO DRUHÉHO ROZESKAKOVÁNÍ SE PROBOJOVALY JIŽ JEN 3 DVOJICE. NA PŘEKÁŽKÁCH ZVÝŠENÝCH NA 130CM JIŽ RAYMOND 2X CHYBOVAL, A TAK DOKONČIL NA KRÁSNÉM 3. MÍSTĚ. OBA KONĚ STARTOVALI TÉŽ V DERBY, ALE TAM JIŽ BYLA ZNÁT ÚNAVA Z PŘEDCHOZÍCH SOUTĚŽÍ A NEZKUŠENOST A OBA NAKONEC NEDOKONČILI.

   

foto KAČKA MICHALIČKOVÁ, JITKA RÖSSLEROVÁ


 

6.7. MEMORIÁL EVY PALYZOVÉ

NA DOSTIHY JSME TENTOKRÁT ZAVÍTALI DO LYSÉ NAD LABEM, KDE SE SPERANZA UTKAL S DESETI SOUPEŘI V DOSTIHU CROSSCOUNTRY I. KATEGORIE NA 4600m. V JEHO SEDLE BYL OPĚT THOMAS BOYER. TEMPO DOSTIHU BYLO OD STARTU DO CÍLE DOST SVIŽNÉ, COŽ MNOHÝM KONÍM NESEDLO A TAK NAKONEC DOKONČILO 7 DVOJIC. SPERANZA PELÁŠIL SEČ MU NOHY STAČILY, V CÍLOVCE JEŠTĚ ZABOJOVAL A DOBĚHL NA KRÁSNÉM 4. MÍSTĚ. PŘEKVAPIVÝM VÍTĚZEM SE STAL KASIM (NOVÁK), DRUHÁ DOBĚHLA GODEA (STROMSKÝ), TŘETÍ THALLIUM (VÁŇA),ČTVRTÝ TEDY SPERANZA (BOYER). NA TUTO ČTVEŘICI UŽ ZTRÁCEL 9 DÉLEK MR YOCKER (KUBÍK), 18 DÉLEK ZA NÍM POWER PRIZE (SIEGL)A DALEKO ZA POLEM JEŠTĚ DOKONČIL RUBÍN (SZIKORA).

  

VÝSLEDKY ZDE  

FOTO RAJČE ZDE

TURF ZDE

REPORTÁŽ Z LYSÉ ZDE


 

22.6. TRIUMF GEMANUSE V PARDUBICÍCH

NA PARDUBICKÉM ZÁVODIŠTI SE KONAL DALŠÍ DOSTIHOVÝ MÍTINK, JEHOŽ HLAVNÍM BODEM BYLA II. KVALIFIKACE NA 123. VELKOU PARDUBICKOU. NÁS OVŠEM NEJVÍCE ZAJÍMAL AŽ DOSTIH 8., CENA - WROCLAWSKI TOR WISCIGOW KONNYCH PARTYNICE, COŽ BYLA STEEPLECHASE CROSS COUNTRY III. KATEGORIE NA 3900m. V 13TI ČLENNÉM POLI HÁJIL NAŠE BARVY GEMANUS, SEDLANÝ TENTOKRÁT SLOVENSKÝM JEZDCEM LUKÁŠEM MATUSKÝM. V PRŮBĚHU DOSTIHU NEMĚLI ŽÁDNÝ VĚTŠÍ PROBLÉM A PO PĚKNÉM FINIŠI ZVÍTĚZILI PŘED WILD DANGER (VÁŇA), CONCORD (ANDRÉS), KINDLY BOY (NOVÁK), MAKLER (VELEK).

     

VIDEO ZDE

VÝSLEDKY ZDE

FOTO RAJČE ZDE


 

15.6. PARKURY LANŠKROUN

NA ŠKVÁROVÉM KOLBIŠTI PŘI SZEŠ LANŠKROUN REPREZENTOVALI NAŠI SPORTOVNÍ STÁJ AXIAL A ESKAMOTÉR. V SOUTĚŽI 90-100 ABSOLVOVAL AXIAL ZÁKLADNÍ KOLO ČISTĚ, V ROZESKAKOVÁNÍ VŠAK CHYBOVAL. ESKAMOTÉR V SOUTĚŽI 100-110 PŘESKÁKAL PARKUR BEZ PENALIZACÍ, TAKTÉŽ I V ROZESKAKOVÁNÍ A OBSADIL 2. MÍSTO.

   

foto: Kája Frank a Lucka Vašátková


25.5. RUSKÝ DEN V PARDUBICÍCH

NA PARDUBICKÉM DOSTIHOVÉM ZÁVODIŠTI SE KONAL LETOS JIŽ 2. DOSTIHOVÝ MÍTINK, JEHOŽ HLAVNÍM BODEM BYLA I. KVALIFIKACE NA 123. VELKOU PARDUBICKOU. NÁŠ GEMANUS STARTOVAL V HANDICAPU III. KATEGORIE NA 3700m. PRŮBĚH DOSTIHU BYL CELKEM DRAMATICKÝ, KDYŽ ZE 16TI STARTUJÍCÍCH DOKONČILO POUZE 9. GEMANUS, SEDLANÝ ONDROU VELKEM, SE NAŠTĚSTÍ DO ŽÁDNÉ KOLIZE NEPŘIPLETL A SÁM TAKÉ NIC NEPOKAZIL. BOHUŽEL V CÍLOVÉ ROVINĚ UŽ MU DOŠLY SÍLY A DOKONČIL NA 8.MÍSTĚ.

NEJZAJÍMAVĚJI OBSAZENÝM DOSTIHEM BYLA CROSS COUNTRY SAGARA, II. KATEGORIE, NA 4500m. SPERANZA, VEDENÝ THOMASEM BOYEREM, V NĚM MOHL POMĚŘIT SVÉ SÍLY S TAKOVÝMI KOŇMI, JAKO JSOU AGE OF JAPE, CHARME LOOK, SILVER REGENT, FRASINI, KYSHANTY, OHIO A DALŠÍ (CELKEM 18 START.) NAŠI SI V PRŮBĚHU DOSTIHU POČÍNALI VELMI ZKUŠENĚ. BEZ KOLIZÍ A CHYB SE DOSTALI AŽ DO CÍLOVÉ ROVINY, KDE PĚKNÝM FINIŠEM UDOLALI JEŠTĚ NĚKTERÉ SOUPEŘE A DOKONČILI NA KRÁSNÉM 6. MÍSTĚ ZA VÍTĚZNÝM CHARME LOOK, 2.FRASINI, 3.SILVER REGENT, 4.TOMIS A 5. SALUTI.

VIDEO DOSTIHU GEMANUS ZDE

VIDEO DOSTIHU SPERANZA ZDE

TELEVIZNÍ PŘENOS ZDE

VÝSLEDKY ZDE

ZDROJ FOTO: RAJČE ZDE

  


 

19.5. SLUNEČNÉ POČASÍ A VŠEOBECNÁ POHODA V RADKOVĚ LHOTĚ

NA JEDNODENNÍ VŠESTRANNOST JSME SE TENTOKRÁT VYPRAVILI AŽ NA PŘEROVSKO. RADKOLHOTSKÝ AREÁL JE SICE MENŠÍ, ALE ZATO ZDE NAJDETE MNOŽSTVÍ SKOKŮ RŮZNÝCH OBTÍŽNOSTÍ A PROFILŮ. NECHYBÍ IRSKÁ LAVICE, SCHODY, VLČÍ JÁMA ATD. ZA NAŠI STÁJ STARTUJÍCÍ RAYMOND PŘEDVEDL SOLIDNÍ DREZURU A PARKUR ABSOLVOVAL ČISTĚ. V ODPOLEDNÍM KROSE SE SE VŠEMI PŘEKÁŽKAMI VYPOŘÁDAL ZNAMENITĚ A ODVEZL SI TAK POPRVÉ VE SVÉ SPORTOVNÍ KARIÉŘE POHÁR PRO VÍTĚZE :-)

PÁR FOTEK ZDE

    

 


12.5. OPĚT DEŠTIVÁ RUDNÁ POD PRADĚDEM

V NEDĚLI JSME SE, NAVZDORY NEPŘÍZNIVÉ PŘEDPOVĚDI POČASÍ, VYDALI NA ZÁVODY VE VŠETRANNOSTI DO JK AMÍR. NAŠI SPORTOVNÍ STÁJ REPREZENTOVAL RAYMOND, A TO CELKEM ÚSPĚŠNĚ. PO DREZUŘE A PARKURU OBSADIL SOLIDNÍ 6. MÍSTO. ODPOLEDNÍ KROS, S MNOŽSTVÍM ROZMANITÝCH SKOKŮ A POMĚRNĚ HLUBOKÝM TERÉNEM, POZNAMENANÝM VYTRVALÝM DEŠTĚM, PRO NĚJ NEBYL VELKÝM OŘÍŠKEM A ABSOLVOVAL HO ČISTĚ V ČASOVÉM LIMITU. NAKONEC Z TOHO BYLO PĚKNÉ 5. MÍSTO.


 

10.5. MALÝ SUESTADO

O PŮL TŘETÍ RÁNO SE KLISNĚ HEAVEN BOUND NARODILO JEJÍ PRVNÍ HŘÍBÁTKO. JE TO HŘEBEČEK PO SUESTADO (MONSUN). UPRAVIL TAK LETOŠNÍ BILANCI HŘEBEČCI VERSUS KOBYLKY NA 3:3 :-)

      


6.5. NA RAJČE PŘIDÁNO PÁR FOTEK Z VÝBĚHŮ ZDE


4.5. CENA MĚSTA PARDUBIC

SOBOTNÍ DEN NA DOSTIHOVÉM ZÁVODIŠTI PATŘIL PARKURŮM OD "ZM" DO "S" A TAKÉ DERBY STUPNĚ "ZL" - TRATI SLOŽENÉ Z PEVNÝCH I PARKUROVÝCH SKOKŮ. S RAYMONDEM JSME NA ROZEHŘÁTÍ ABSOLVOVALI PARKUR "Z" S PENALIZACÍ 4TR.B. ZA CHYBU NA POSLEDNÍM SKOKU. V DERBY "ZL" BYLO NA TRATI PŘIPRAVENO 15 ROZMANITÝCH PŘEKÁŽEK. RAYMOND SI SE VŠEMI VELMI DOBŘE PORADIL A OBSADIL 3. MÍSTO.

  

(foto J. Bělohlav a J. Šindelář)


26.4. JEDNODENNÍ PARDUBICE

V PÁTEK ČASNĚ RÁNO JSME SE VYDALI NA PRVNÍ LETOŠNÍ ZÁVODY - JEDNODENNÍ VŠESTRANNOST - NA DOSTIHOVÉ ZÁVODIŠTĚ V PARDUBICÍCH.  NAŠI STÁJ REPREZENTOVAL MLADÝ ZAČÍNAJÍCÍ HŘEBEC AXIAL. PO DREZUŘE A PARKURU, ABSOLVOVANÉM S JEDNOU LEHKOU CHYBOU, JSME SE CHYSTALI NA ODPOLEDNÍ KROS. BOHUŽEL, NAŠE NADĚJE ZKONČILY NA KAMENNÉ ZDI U PARAMA, KDE JSME UPADLI.

      


25.4. FOTKY HŘEBEČKA PO TIGER CAFE NA RAJČETI ZDE


19.4. PROXIMA MÁ ŠIMLÍKA

VE 3 HODINY RÁNO SE PROXIMĚ NARODIL HŘEBEČEK PO TIGER CAFE. JE TO PĚKNÝ KOUSEK. ZATÍM MÁ TMAVOU BARVU, ALE SVĚTLÉ CHLUPY KOLEM OČÍ A NOSU PROZRAZUJÍ, ŽE VYBĚLÍ.

    

 


7.4. DO TŘETICE OPĚT KLUK

TĚSNĚ PO PŮLNOCI PORODILA MORGANETTA SVÉHO 3. HŘEBEČKA - HNĚDÁKA PO EGERTON. JE TO KRASAVEC SE DVĚMA PODKOLENKAMI NA ZADNÍCH A LYSINKOU PO MÁMĚ.

      


2.4. KOBYLKA PO ACCESS TO JAVA Z DEDARINY POPRVÉ VENKU, NA SNĚHU

FOTO+VIDEO NA RAJČETI ZDE


29.3. DALŠÍ LETOŠNÍ HOLČIČKA

1 HODINU PO PŮLNOCI PORODILA DEDARINA KRÁSNOU HNĚDKU PO HŘEBCI ACCESS TO JAVA. JE TO FEŠANDA SE TŘEMI PODKOLENKAMI A LUCERNOU.

        


7.3. TELEPHOTO MÁ KOBYLKU

PO 10. HODINĚ VEČER SE PLNOKREVNÉ TELEPHOTO NARODILA KLISNIČKA PO HŘEBCI ACCESS TO JAVA. OBĚ JSOU V POŘÁDKU, MALÁ JE PĚKNÁ DIVOŠKA :-)

   


17.2. NA RAJČE PŘIDÁNY FOTKY MALÉ DRAČICE (PO EGERTON) NA PRVNÍ PROCHÁZCE ZDE


7.2. PRVNÍ LETOŠNÍ HŘÍBÁTKO 

PO 21. HODINĚ SE CINDERELE NARODILA KRÁSNÁ A ČIPERNÁ KOBYLKA. JE TO RYZKA S VELKOU LYSINKOU A PONOŽKAMI. TATÍNKEM JE ÚŽASNÝ HŘEBEC - EGERTON.

 

 

 

 

13.1. NA RAJČE PŘIDÁNO PÁR FOTEK A VIDEÍ Z VÝBĚHŮ


NOVINKY 2012 PŘESUNUTY DO ARCHIVU NOVINEK


TOPlist