2012

18.11. FOTOGALERIE NA RAJČETI OBOHACENA O DALŠÍ ALBA ZDE


27.10. VÍTR, DÉŠŤ A SNĚŽENÍ NA SUCHÉ 

MLADÝ HŘEBEC AXIAL JIŽ PŘI PRÁCI DOMA UKAZOVAL, ŽE BUDE ŠIKOVNÝ SKOKAN. OTÁZKOU ZŮSTÁVALO, JAK SE BUDE PROJEVOVAT NA ZÁVODECH, MEZI KOŇMI A NA PARKURU PO TAK KRÁTKÉ PŘÍPRAVĚ. PŘÍŠERNÉ POČASÍ NIKOMU NEPŘIDALO CHUŤ DO PRÁCE, NICMÉNĚ AXIAL SKÁKAL NAPROSTO POZORNĚ, STYLOVĚ A BEZ CHYB. BOHUŽEL PŘED POSLEDNÍM SKOKEM JSME INKASOVALI 4tr.b. ZA NEPOSLUŠNOST, KDYŽ SI JUPÍK ŘEKL, ŽE STAČILO A IGNOROVAL MOJE POBÍDKY VPŘED. NAKONEC JSME VŠAK PARKUR ZDÁRNĚ DOKONČILI. FOTKY NEJSOU A NEBUDOU, BYLO OPRAVDU ODPORNĚ :-/ 


PÁÁÁRDUBICE......


20.10. ZÁVĚREČNÝ MOST

ÚPLNÉ ZAKONČENÍ LETOŠNÍ DOSTIHOVÉ SEZONY SE NÁM BOHUŽEL MOC NEVYDAŘILO. NA MOSTECKÉM HIPODROMU STARTOVAL GEMANUS S THOMASEM BOYEREM V DOSTIHU Stch III. KATEGORIE, NA 4200m. BĚHEM DOSTIHU MĚLI NĚKOLIK KOLIZÍ A NA 3. SKOKU PŘED KONCEM PRO NAŠI DVOJICI DOSTIH ZKONČIL, PROTOŽE THOMAS "DOSTAL ŠTOSA" A SEDLO NEDOBROVOLNĚ OPUSTIL. OBA JSOU NAŠTĚSTÍ CELÍ A TAK SE TĚŠÍME, CO PŘINESE SEZONA 2013 ;-)

výsledky ZDE

video dostihu ZDE


17.10. NA RAJČE PŘIDÁNY FOTKY FREĎOCHA V LABI A VE VÝBĚHU ZDE


13.10. FREĎOCH V CENĚ LABE

STARTOVAT A USPĚT VE SVÁTEČNÍ DOSTIHOVÝ DEN, V DEN VELKÉ PARDUBICKÉ, JE SNEM SNAD KAŽDÉHO PŘEKÁŽKOVÉHO TRENÉRA, JEZDCE I MAJITELE. NÁM SE TO DÍKY CELOROČNÍ PODPOŘE FIRMY RIANON (VÝROBCE MUSLI PRO KONĚ) A DVĚMA "KOŇSKÝM ZUBAŘŮM", - P.ŠENIGLOVI A J. DUŠKOVI - PODAŘILO.

SPERANZA SEDLANÝ OPĚT THOMASEM BOYEREM STARTOVAL V DOSTIHU KATEGORIE LISTED NA 5200m - CENĚ LABE. V NABITÉM 17TI ČLENNÉM STARTOVNÍM POLI ZÁŘILA SAMÁ ZNÁMÁ JMÉNA, JAKO SILVER REGENT, CHERWICK, HIPO JAPE A DALŠÍ. NÁŠ SVĚŘENEC PATŘIL S KURZEM 17:1 MEZI OUTSIDERY.

V PRŮBĚHU DOSTIHU NAŠE DVOJICE NEMĚLA ŽÁDNOU KOLIZI ANI JINÉ POTÍŽE PŘI ZDOLÁVÁNÍ ROZMANITÝCH PŘEKÁŽEK KROSU. V CÍLOVÉ ROVINĚ DOŠLO K VELMI NAPÍNAVÉMU SOUBOJI, ZE KTERÉHO VYŠEL VÍTĚZNĚ CHERWICK (Ž.MYŠKA), NÁSLEDOVALA SEŠLOST (Ž.TREADWELL), SPERANZA (Ž.BOYER), AMARAGON (Ž.STROMSKÝ), RUBÍN (Ž.MÁTL). VÝROK: BOJ, 1 1/2, KRK, HLAVA, 12.

odkazy na jednotlivé dostihy a rozhovory, přehledně členěné, najdete pod videem "sestřih Velké Pardubické"  ZDE 

výsledky ZDE

   

 

28.9. PREMIÉROVĚ V HUMPOLCI

JEDNODENNÍ ZÁVODY V JEZDECKÉ VŠESTRANNOSTI SE KONALY V HUMPOLCI. NA VŠECHNY ZÚČASTNĚNÉ NAKONEC NAVZDORY PŘEDPOVĚDÍM ČEKALO SLUNEČNÉ BABÍ LÉTO. ESKAMOTÉR NAHLÁŠENÝ DO "L" NASTOUPIL 11.32 K DREZURNÍ ZKOUŠCE. NÁSLEDNÝ ČISTĚ ABSOLVOVANÝ PARKUR ZNAMENAL PRŮBĚŽNÉ 6.-7. MÍSTO. KROS PRO PUPKA TAKTÉŽ NEBYL PROBLÉM A TRAŤ JSME ABSOLVOVALI PŘESNĚ V ČASOVÉM LIMITU. TO ZNAMENALO POSUN NA KONEČNÉ 5. MÍSTO :)

1. PAVEL VANĚK - CRAZY LOVE, 2. PAVEL BŘEZINA - TOMON, 3. RADKA DVOŘÁKOVÁ - OSTER, 4. BARBORA KAMÍROVÁ- CHRISTO, 5. JANA PECHÁČKOVÁ - ESKAMOTÉR 

foto ZUZANA ŠEDÁ


 

17.9. VŠEM PŘÍZNIVCŮM MUSÍME S LÍTOSTÍ OZNÁMIT, ŽE PLEMENNÝ HŘEBEC MIND´S MUSIC MUSEL BÝT KVŮLI VÁŽNÝM ZDRAVOTNÍM KOMPLIKACÍM USPÁN.


15.9. POSLEDNÍ KVALIFIKACE NA VELKOU PARDUBICKOU

V DOSTIHU III. KATEGORIE NA 4700m BYLO NAHLÁŠENO 28 KONÍ, MEZI NIMI I NAŠI KLUCI - GEMANUS A SPERANZA. NAKONEC BYL VŠAK DOSTIH ROZDĚLEN. POČASÍ POŘADATELŮM TENTOKRÁT DOPŘÁLO VYDATNÉ SRÁŽKY A TAK BYL TERÉN POMĚRNĚ TĚŽKÝ. GEMANUSOVI SE MĚKKÁ PŮDA ANI ORANICE NEZAMLOUVALA A TAK BYL NAKONEC SVÝM JEZDCEM (ONDRA VELEK) ZASTAVEN. SPERANZA MĚL V SEDLE (MÍSTO ZRANĚNÉHO THOMASE BOYERA)TAKÉ ONDRU VELKA. SPERANZOVI TĚŽŠÍ TERÉN VYHOVUJE. CELÝ KURZ ABSOLVOVALI BEZ VĚTŠÍCH PROBLÉMŮ A V CÍLI MĚLI MOŽNOST BOJOVAT S TĚMI NEJLEPŠÍMI. DOBĚH BYL VELMI NAPÍNAVÝ, NEBOŤ PRVNÍCH 5 KONÍ DOBĚHLO NA 4 DÉLKÁCH. 1.CHERWICK, NÁSLEDOVANÝ NIKASEM, AGE OF LUCK, RENARD ARGENTÉ A 5.SPERANZA:)

   

VIDEO DOSTIH 4700m III. KATEGORIE - GEMANUS ZDE

VIDEO DOSTIH 4700m III. KATEGORIE - SPERANZA ZDE


4.9. NOVÝ PŘÍRŮSTEK VE STÁJI

NOVÝM ČLENEM NAŠÍ STÁJE, JE 4LETÝ HŘEBEC AXIAL (JAPE, ALCOA)


1.9. PARKUROVÉ ZÁVODY A II. PARDUBICKÉ DERBY

V SOBOTU SE NA DOSTIHOVÉM ZÁVODIŠTI V PARDUBICÍCH KONALY ZÁVODY V PARKUROVÉM SKÁKÁNÍ "Z"-"L*" A DERBY "ZL". POČASÍ SE NAKONEC UMOUDŘILO A  PRŠET PŘESTALO. CELÝ DEN BYLO SICE POD MRAKEM, ALE NA JEŽDĚNÍ PŘÍJEMNĚ.

STÁJ SPERANZA ZDE REPREZENTOVALI HNED 2 RYZÁCI. BÁSNÍK ABSOLVOVAL PARKUR "Z" VELMI PĚKNĚ, BOHUŽEL S PENALIZACÍ 4 tr.b. ZA LEHKÉ SHOZENÍ. ESKAMOTÉR (PUPEK) SE V PARKURU "L*" VELMI SNAŽIL, ALE ZAZNAMENAL VINOU JEZDKYNĚ 8 tr.b. :-/  

TRAŤ DERBY BYLA OPĚT VELMI PĚKNĚ PŘIPRAVENÁ. KOMBINACE TERÉNNÍCH A PARKUROVÝCH SKOKŮ VYŽADUJE OD KONĚ DOBROU OVLADATELNOST, ABY BYL SCHOPEN ABSOLVOVAT TRAŤ BEZ PENALIZACÍ A ZÁROVEŇ CO NEJRYCHLEJI. PUPEK SE VELMI DOBŘE VODIL, BEZCHYBNĚ SKÁKAL A DOBĚHL SI PRO PRVNÍ LETOŠNÍ ŽLUTOU STUŽKU :-)

 

foto J. BĚLOHLAV

JEZDECTVÍ ZDE 


 

11.8. NAŠI MAGNUSOVÉ ŘÁDILI V KOLESECH

V DOSTIHU StchCC III. KATEGORIE NA 3800m SE PREZENTOVAL ŠESTILETÝ GEMANUS V SEDLE S ONDROU VELKEM. GEMANUS BYL VELMI PŘI CHUTI, DOBŘE SKÁKAL A I KDYŽ DOST TAHAL ONDRA SI S NÍM SKVĚLE PORADIL A DOVEDL HO VÍTĚZNĚ DO CÍLE, 8 DÉLEK PŘED DRUHÝM GLOVEREM. 3.DOKONČIL FLYING EAGLE.

THOMAS BOYER V SEDLE SPERANZY, V DOSTIHU StchCC II. KATEGORIE NA 4000m, PŘEDVEDL OPĚT PARÁDNÍ VÝKON. CELÝ DOSTIH SE DRŽEL V PŘEDNÍCH POZICÍCH. BOHUŽEL SPERANZA KE KONCI DOSTIHU ŠPATNĚ DOSKOČIL DO DOSTIHOVÉ VODY A RÁZEM SE PROPADL NA POSLEDNÍ POZICI, ČÍMŽ ZTRATIL ŠANCI BOJOVAT O PŘEDNÍ PŘÍČKY. NICMÉNĚ THOMAS NIC NEVZDAL, ZMOBILIZOVAL VEŠKERÉ SÍLY A DOKÁZAL SPERANZU DOTLAČIT DO CÍLE NA 5. MÍSTĚ.

VÝSLEDKY ZDE

TURF MAGAZÍN ZDE

 

 FOTO MARTINA HAVLÍNOVÁ


 

POKUD NÁS MÁTE RÁDI, MŮŽETE PODPOPŘIT NAŠI DVOJICI

- JANA PECHÁČKOVÁ+ESKAMOTÉR -

V ANKETNÍ SOUTĚŽI SYMPATIÍ - ZLATÉ DĚVČE ZLATÉ PODKOVY A TO ZDE


MIND´S MUSICOVI POTOMCI BODOVALI V BENEŠOVĚ

SEDMILETÁ CALABRIE V TRÉNINKU MVDR. PETRA KANTKA ZVÍTĚZILA JISTĚ V HANDICAPU AMATÉRŮ. IV. TĚŽKOU CROSS COUNTRY AUTOCENTRA BUPIN PO BOJI VYHRÁL SEDMILETÝ SAURON V SEDLE S JEZDCEM A TRENÉREM V JEDNÉ OSOBĚ - MARTINEM LIŠKOU. JEZDCŮM, TRENÉRŮM A MAJITELŮM SRDEČNĚ GRATULUJEME!

ZÁROVEŇ OZNAMUJEME, ŽE BYLA SCHVÁLENA JMÉNA PRO NAŠE LETOŠNÍ HŘÍBÁTKA PO MIND´S MUSIC. KLISNIČKA Z VIEILLE JET JE VERUNKA A HŘEBEČEK Z NIDDY - NIDDAX :-) 

VÝSLEDKY ZDE


22.7. OPĚT KOLESA, TENTOKRÁT DOSTIHOVÁ

KOREKTNÍ A UPRAVENÁ DRÁHA, PŘÍJEMNÉ POČASÍ, OBČERSTVENÍ A V NEPOSLEDNÍ ŘADĚ 2 ROVINOVÉ A 6 PŘEKÁŽKOVÝCH DOSTIHŮ. TO ČEKALO NÁVŠTĚVNÍKY A HLAVNĚ ÚČASTNÍKY DOSTIHOVÉHO DNE V KOLESECH U KLADRUB. STÁJ RIANON-PECHÁČEK REPREZENTOVALI HNED DVA SVĚŘENCI.

V DOSTIHU StchCC III. KATEGORIE NA 4000m STARTOVAL GEMANUS, V SEDLE S ONDROU VELKEM. CELOU TRAŤ ABSOLVOVALI CELKEM BEZ PROBLÉMŮ A DO CÍLE DOBĚHLI NA KRÁSNÉM 3. MÍSTĚ. ZVÍTĚZIL SEDMILETÝ LEMUEL (MAGNUS), DRUHÝ PROBĚHL CÍLEM AGE OF LUCK, KTERÉHO DÉLKU PŘED GEMANUSE DOSTRKAL Ž. JOSEF BARTOŠ.

HNED V NÁSLEDUJÍCÍM DOSTIHU, StchCC II. KATEGORIE NA 4700m - CENĚ PANA JOSEFA VÁNI -  STARTOVAL NÁŠ SPERANZA S Ž. THOMASEM BOYEREM NA HŘBETĚ. MEZI SOUPEŘI BYLI SAMÍ KVALITNÍ KONĚ, JAKO IGNACIO, JACUZZI, GRILIAS ČI TERESINA... NAŠE DVOJICE PROBĚHLA CÍLEM NA 5. POZICI. ZVÍTĚZIL JACUZZI PŘED TERESINOU,GLEAMEM A GRILIASEM.

VÝSLEDKY ZDE

VIDEO GEMANUS ZDE

VIDEO SPERANZA ZDE

VIDEO TURF MAGAZÍN TV (KOLESA OD 22. MINUTY) ZDE


 

22.7. NA RAJČE PŘIDÁNY FOTKY Z KOLES - MILITARY A DOSTIHY ZDE


20.7. NA RAJČE PŘIDÁNY FOTKY Z OHRAD ZDE


4.-6.7. NADĚJNÝ RAYMOND A PUPKOVA PREMIÉRA V "S"

NA ZÁVODIŠTI V KOLESÁCH U KLADRUB SE KONALY ZÁVODY VE VŠESTRANNOSTI. KROMĚ PŘEDPOSLEDNÍHO KVALIFIKAČNÍHO KOLA DO FINÁLE ZLATÉ PODKOVY SE ZDE USKUTEČNILO MČR DRUŽSTEV, MČR MLADÝCH JEZDCŮ, OBLASTNÍ MISTROVSTVÍ STŘEDNÍCH ČECH V KATEGORII PONY, DĚTÍ+JUNIORŮ, MLADÝCH JEZDCŮ+SENIORŮ A OBLASTNÍ MISTROVSTVÍ VÝCHODNÍCH ČECH PONY, MLADÝCH JEZDCŮ A SENIORŮ.

RAYMOND STARTOVAL V SOUTĚŽI NADĚJÍ (ZL). PO ÚVODNÍ DREZUŘE A BEZCHYBNĚ PŘEKONANÉM KROSE OBSADIL 16. MÍSTO. BOHUŽEL CESTOU NA PARKUR SI ZPŮSOBIL TRŽNOU RÁNU NA KARPU A PARKURU SE JIŽ NEMOHL ZÚČASTNIT :-(

ESKAMOTÉR, NAHLÁŠENÝ DO ZLATÉ PODKOVY (CNC*) A OBLASTNÍHO MISTROVSTVÍ VÝCHODOČESKÉ OBLASTI, OBSADIL PO DREZUŘE 16. MÍSTO. V KROSE INKASOVANÉ 4 tr.b. ZA ČAS ZNAMENALY ZLEPŠENÍ POUZE O 1 PŘÍČKU. POMĚRNĚ TECHNICKÝ A TĚŽKÝ PARKUR ZVLÁDLI PŘEKONAT BEZ PENALIZACE POUZE 2 DVOJICE Z CELÉHO STARTOVNÍHO POLE, COŽ DOCELA ZAMÍCHALO KONEČNÝM POŘADÍM. MY ZAZNAMENALI 2 SHOZENÍ, COŽ PRO NÁS V KONEČNÉM HODNOCENÍ ZNAMENALO 13. MÍSTO VE ZLATÉ PODKOVĚ A 7. MÍSTO V OBLASTNÍM MISTROVSTVÍ :-) 

 

foto JIŘÍ BĚLOHLAV


30.6. GEMANUS V PARDUBICÍCH

PŘI SOBOTNÍM MÍTINKU V PARDUBICÍCH, KDY SE KONALA I  II. KVALIFIKACE NA VPČP, REPREZENTOVAL STÁJ RIANON-PECHÁČEK 6-TI LETÝ VALACH GEMANUS V DOSTIHU CROSS-COUNTRY 3. KATEGORIE NA 3900m. V SEDLE S THOMASEM BOYEREM SE VYDAL NA TRAŤ SPOLU S  DALŠÍMI JEDENÁCTI ÚČASTNÍKY. DRÁHA BYLA BOHUŽEL OPĚT TVRDÁ, TENTOKRÁT NEPRÁŠILA JEN ORANICE, ALE I TRÁVA. CÍLEM PROBĚHLO 9 KONÍ, GEMANUS NA 7. MÍSTĚ. VYHRÁL INKVISITOR STÁJE LUKA-MANDAK. TAKÉ GRATULUJEME THOMASOVI K VÍTĚZSTVÍ VE II. KVALIFIKACI S KONĚM KARLSBAD.

FOTOKISZA ZDE

VIDEO 4. DOSTIHU ZDE


 

24.6. KROS RADKOVA LHOTA

ABYCHOM SI PŘIPOMNĚLI, JAK VYPADAJÍ TERÉNNÍ SKOKY, VYDALI JSME SE DO RADKOVY LHOTY (U PŘEROVA) NA ČERVNOVOU VARIABILNÍ CROSS COUNTRY. NA KLIKATÉ TRATI, DLOUHÉ CCA 2600m ČEKALO ÚČASTNÍKY 19 KROSOVÝCH ČI DOSTIHOVÝCH PŘEKÁŽEK. TRAŤ BYLA OPRAVDU ROZMANITÁ. NECHYBĚLA IRSKÁ LAVICE, SCHODY, ZAHRÁDKY, VELKÝ FRANCOUZSKÝ SKOK, VLČÍ JÁMA POPLER A DALŠÍ. RAYMOND DOKONČIL 6. A ESKAMOTÉR 4..


 

23.6. PIŽLOVA DERNIÉRA V BRNĚ

NA ZÁVODIŠTI BRNO-DVORSKA SE KONAL LETOŠNÍ 2. DOSTIHOVÝ DEN. NAŠI STÁJ RIANON-PECHÁČEK REPREZENTOVAL VIEILLE D´OR, SEDLANÝ THOMASEM BOYEREM, V DOSTIHU STEEPLECHASE NA 3600m. PIŽLA SICE SKÁKAL BEZCHYBNĚ, ALE RYCHLOSTNĚ OSTATNÍM SOUPEŘŮM NESTAČIL A DOKONČIL NA 8. MÍSTĚ. PROTO JSME SE ROZHODLI UKONČIT JEHO DOSTIHOVOU KARIÉRU. PROTOŽE JE ALE OCHOTNÝ A SCHOPNÝ SKOKAN, DOSTANE PŘÍLEŽITOST REALIZOVAT SE V SOUTĚŽÍCH PARKUROVÝCH, NEBO MILITARY.

FOTO ZDE

                  


20.6. PARKURY TŘEŠŇOVEC

NA KOLBIŠTI PŘI SZEŠ LANŠKROUN SE KONALY PARKUROVÉ ZÁVODY A LIGA ŠKOL. NA POŘADU DNE BYLY SOUTĚŽE "ZM", "Z" A "ZL". S BÁSNÍKEM JSME REPREZENTOVALI STÁJ RIANON JEŘMAŇ V SOUTĚŽÍCH STUPNĚ "ZM" A "Z". BÁJA SE SNAŽIL A NECHYBOVAL ANI V ZÁKLADU, ANI V ROZESKAKOVÁNÍ. SVÝM VÝKONEM DOSÁHL 3. MÍSTO V "ZM" A START V "Z" PROMĚNIL VE VÍTĚZSTVÍ :-)


 

16.6. SPERANZA OPĚT ÚTOČÍ

PO ROČNÍ ZDRAVOTNÍ PAUZE SE POPRVÉ NA DRÁZE V PARDUBICÍCH PŘEDVEDL SPERANZA. V JEHO SEDLE BYL FRANCOUZSKÝ ŽOKEJ THOMAS BOYER, PŮSOBÍCÍ VE STÁJI PEGAS. NAŠE DVOJICE NASTOUPILA NA START DOSTIHU StCh CROSS-COUNTRY III. KATEGORIE NA 4500m. 16-TI ČLENNÉ STARTOVNÍ POLE ČÍTALO SAMÁ ZAJÍMAVÁ JMÉNA, JAKO CABERNET, ARABIAN GEM, GLEAM, ORIX A DALŠÍ. BOHUŽEL POŘADATELÉ POČASÍ OPĚT NEPORUČILI A DRÁHA BYLA OPĚT HODNĚ TVRDÁ, COŽ SE PODEPSALO NEJEN NA VÝKONECH, ALE I ZDRAVÍ MNOHA KONÍ.

NÁŠ SPERANZA SE S TÍM POPRAL SE CTÍ A DOBĚHL NA KRÁSNÉM 5. MÍSTĚ. MUSÍM DODAT, ŽE THOMAS V JEHO SEDLE ODVEDL SKVĚLOU PRÁCI. ZVÍTĚZIL AMARAGON, DRUHÝ PROBĚHL CÍLEM CABERNET, DÁLE ARABIAN GEM A GLEAM.

DNEŠNÍ (ÚTERÝ) SONOGRAFICKÉ VYŠETŘENÍ UKÁZALO, ŽE SPERANZA JE V NAPROSTÉM POŘÁDKU A FIT PRO DALŠÍ START:-)

VIDEO ZDE

FOTOKISZA ZDE

VÝSLEDKY ZDE


 

8.6. NA RAJČE PŘIDÁNY FOTKY HŘÍBÁTEK. HŘEBEČCI: ROSENSTURM Z DZANETTA,  MIND´S MUSIC Z NIDDA, RAY OF LIGHT Z BUTY, RAY OF LIGHT Z PROXIMA A KOBYLKY MIND´S MUSIC Z VIEILLE JET A RAY OF LIGHT Z AUENWOLKE ZDE


 

1.6. NA RAJČE PŘIDÁNY AKTUÁLNÍ FOTKY Z VÝBĚHŮ A GEMANUS V PARDUBICÍCH

TAKÉ DROBNÉ ZMĚNY A ÚPRAVY NA STRÁNKÁCH, TAKŽE NEVÁHEJTE PROLISTOVATI PROHLÉDNUTÉ SEKCE ;-)


 

26.5.  1. KVALIFIKACE NA VP

DO PARDUBIC BYL HLÁŠEN SPERANZA, DO StchCC NA 4500m A GEMANUS DO Stch NA 3900m, ALE NAKONEC BYL SPERANZA KVŮLI TVRDÉ DRÁZE ŠKRTNUT.

GEMANUSOVI - V SEDLE PETR TŮMA -  SE SICE TVRDÁ DRÁHA TAKÉ NELÍBILA, TEMPO DOSTIHU BYLO NAVÍC DOST POCTIVÉ, ALE NAKONEC DOBĚHL NA KRÁSNÉM 5. MÍSTĚ.

      

foto JIŘÍ BĚLOHLAV


 

26.5. KONEČNĚ KOBYLKA

VE 3 HODINY RÁNO SE VIEILLE JET NARODILO 4. HŘÍBÁTKO (VIEILLE D´OR, VITALITY, VIEILLE MUSIC). JE TO ZRZAVÁ KLISNIČKA PO MIND´S MUSIC. LETOŠNÍ SKÓRE JE TEDY 4:1 PRO HŘEBEČKY.

           


13.5. CENA MĚSTA PARDUBIC A 1. PARDUBICKÉ DERBY

NEDĚLNÍ ODPOLEDNE JSME STRÁVILI V PARDUBICÍCH NA DOSTIHOVÉM ZÁVODIŠTI. KONALY SE ZDE PARKURY OD "ZM" AŽ DO "S*". CO NÁS OVŠEM PŘILÁKALO HLAVNĚ, BYLO PRVNÍ PARDUBICKÉ DERBY, TEDY SOUTĚŽ S PŘEKÁŽKAMI PARKUROVÝMI A TERÉNNÍMI. RAYMOND I ESKAMOTÉR ABSOLVOVALI NA ROZEHŘÁTÍ PARKUR "ZL" A OBA PŘEŠLI CELÝ KURZ ČISTĚ :-)

PÁNOVÉ -JIŘÍ BĚLOHLAV A LUDĚK HORKÝ- PŘIPRAVILI ATRAKTIVNÍ A ROZMANITOU TRAŤ PRO DERBY, KTERÁ VEDLA PŘES VAL U PADDOCKU, PŘÍRODNÍM JEZÍRKEM I MEZI STROMY.  V TERÉNNÍM PARKURU PRO NÁS SICE BYLO PŘIPRAVENO PÁR ZÁLUDNOSTÍ, ALE I NEZKUŠENÝ RAYMOND SE S TÍM SKVĚLE VYPOŘÁDAL. A KLUCI OBSADILI 2. A 3. MÍSTO :-D

DERBY MĚLO VELMI KLADNÝ OHLAS I MEZI DIVÁKY. DOUFÁME, ŽE SE STANE TRADICÍ A POSTUPNĚ SE BUDE ROZRŮSTAT O NOVÉ PŘEKÁŽKY.

     

foto J. Bělohlav             

 


10.5. NA RAJČE PŘIDÁNY FOTKY HŘEBEČKŮ ZDE


6.5. DALŠÍ PŘÍRŮSTEK DO ŠKOLKY

KRÁTCE PŘED PŮLNOCÍ SE KLISNĚ PROXIMA NARODIL HŘEBEČEK PO RAY OF LIGHT. JE TO HNĚDÁČEK S HVĚZDIČKOU, ALE PRAVDĚPODOBNĚ SE Z NĚJ VYKLUBE ŠIMLÍK, PO MAMINCE. LETOŠNÍ SKÓRE HŘEBEČCI:KOBYLKY JE PROZATÍM 4:0

 

 


5.5. PO TÝDNU V LANŠKROUNĚ

32. ROČNÍK PARKUROVÝCH ZÁVODŮ O HLINĚNÝ POHÁR SE KONAL TRADIČNĚ NA PÍSKOŠKVÁROVÉM KOLBIŠTI V AREÁLU SZEŠ. NAŠI STÁJ REOPREZENTOVALA JANA S KOŇMI RAYMOND A ESKAMOTÉR. BÁSNÍK, KTERÝ JE U NÁS KRÁTCE V TRÉNINKU A REPREZENTUJE STÁJ RIANON JEŘMAŇ, ABSOLVOVAL PARKUR 90CM ČISTĚ. S RAYMONDEM (LÉKÁRNA THEA VRCHLABÍ) V "ZL" ZAZNAMENALI LEHKOU CHYBU NA POSLEDNÍM SKOKU. S ESKAMOTÉREM V "ZL" BEZ PENALIZACÍ, OVŠEM V ROZESKAKOVÁNÍ 2 CHYBY. HLUBŠÍM POVRCHEM KOLBIŠTĚ A TEPLÝM POČASÍM OTRÁVENÝ ESKAMOTÉR ABSOLVOVAL JEŠTĚ PARKUR "L" OVŠEM SE TŘEMI CHYBAMI.

VIDEA OD TERKY FOGLOVÉ:

VIDEO BÁSNÍK "ZM" ZDE  

VIDEO RAYMOND "ZL" ZDE

VIDEO ESKAMOTÉR ZL ZDE

VIDEO ESKAMOTÉR "L" ZDE


 

4.5. NOVÝ PŘÍRŮSTEK

O PŮL JEDNÉ V NOCI SE NIDDĚ NARODIL HŘEBEČEK PO HŘEBCI MIND´S MUSIC. JE TO POŘÁDNÝ NOHÁČ S VELKÝM SRDCEM NA ČELE, TAK DOUFEJME, ŽE BUDE MÍT VELKÉ I SRDÍČKO "DOSTIHOVÉ"

        


 

1.5. LÁSKY ČAS V LYSÉ NAD LABEM

BARVY STÁJE RIANON-PECHÁČEK HÁJIL VE STEEPLECHASE IV. KATEGORIE NA 3600m 6TI LETÝ VALACH GEMANUS, V SEDLE S PETREM TŮMOU. STARTOVNÍ POLE ŠESTNÁCTI KONÍ ČÍTALO SAMÁ ZAJÍMAVÁ JMÉNA. NÁŠ SVĚŘENEC ROZHODNĚ NEPATŘIL PODLE SÁZKOVÝCH KANCELÁŘÍ K FAVORITŮM DOSTIHU. O TO PŘÍJEMNĚJŠÍ BYL DOBĚH NA KRÁSNÉM 3. MÍSTĚ, ZA VÍTĚZNÝM FARNONEM A CABERNETEM, KTEŘÍ VSTUPOVALI DO DOSTIHU, JAKO HLAVNÍ FAVORITI. PŘESTOŽE GEMANUS NA DOSTIHOVÝCH DRAHÁCH TEPRVE SBÍRÁ ZKUŠENOSTI (TEPRVE 5.ŽIVOTNÍ START), DĚLÁ NÁM VELIKOU RADOST.

       

VÝSLEDKY ZDE    

PŘENOS ČT ZDE (STEEPLECHASE 3600m - 4. DOSTIH)

FOTKY RAJČE ZDE 

FOTO ZENON KISZA ZDE

VIDEO 4. DOSTIHU ZDE


 

28.4.  VT LANŠKROUN A RAYMOND

NA ŠKVÁROVOPÍSKOVÉM KOLBIŠTI SE USKUTEČNILY PRVNÍ JARNÍ ZÁVODY. NAŠI SPORTOVNÍ STÁJ SPERANZA REPREZENTOVAL RAYMOND. V SOUTĚŽI 90-100 PŘESKÁKAL VŠE ČISTĚ A OBSADIL PĚKNÉ 3. MÍSTO. BOHUŽEL V NÁSLEDUJÍCÍ SOUTĚŽI 100-110 NEMOHL ODOLAT A SKOČIL SI SKOK MIMO POŘADÍ.     VIDEO OD TERKY FOGLOVÉ ZDE 


 

21.4. DOSTIHY BRNO - DVORSKA

BARVY NAŠÍ STÁJE REPREZENTOVAL VE STEEPLECHASE NA 3400m PRO 4LETÉ KONĚ VIEILLE D´OR. 16TI ČLENNÉ POLE A PŘÍLIŠ SESTŘÍHANÉ ŽIVÉ PLOTY BYLY PŘÍČINOU NEJDENOHO PROBLÉMU. NÁŠ SVĚŘENEC SE S TÍM VŠAK POPRAL STATEČNĚ A DOKONČIL NA 8. MÍSTĚ.

PÁR FOTEK DODÁNO I NA RAJČE ZDE

21.4. DOSTIHY BRNO, VIDEO 3. DOSTIHU NA YouTube ZDE


14.-15.4. ZLATÁ PODKOVA

1. KVALIFIKAČNÍ KOLO ZLATÉ PODKOVY SE USKUTEČNILO NA PARDUBICKÉM ZÁVODIŠTI. NAŠI STÁJ REPREZENTOVAL V SOUTĚŽI NADĚJÍ RAYMOND A VE STŘÍBRNÉ PODKOVĚ ESKAMOTÉR. RAYMOND ABSOLVOVAL SVOJI PRVNÍ DREZURU S 62,63 TRESTNÝMI BODY, KE KTERÝM SE PŘIDALO DALŠÍCH 8 NA PARKURU ZA SHOZENÝ DVOJSKOK. TERÉNNÍ JÍZDA PRO NÁS SKONČILA ZA STOLEM, KDE MĚ RAY ODLOŽIL A POKRAČOVAL SÁM. ESKAMOTÉR SI VEDL V OBDÉLNÍKU SOLIDNĚ, NA PARKURU BEZ DALŠÍCH PENALIZACÍ. ZÁVĚREČNÝ KROS ČISTĚ V ČASE ZNAMENAL KONEČNÉ 6. MÍSTO.

          

foto Š. a J. Bělohlavovi ZDE

foto Verča Jásenská ZDE


 

11.4. NA RAJČE PŘIDÁNO PÁR FOTEK HŘEBEČKA PO LOOK HONEY ZDE


 

9.4. "KOLEDA KOLEDA KOLESA..." :-D

NA PRVNÍ LETOŠNÍ DOSTIHY JSME SE VYPRAVILI HNED SE DVĚMA KOŇMI. 4LETÉHO VIEILLE D´OR, S PETREM TŮMOU V SEDLE, ČEKALA 3600m DLOUHÁ STEEPLECHASE CROSS COUNTRY, NA JEJÍMŽ STARTU SE OBJEVILO 10 DVOJIC. NAŠE NADĚJE BOHUŽEL SKONČILY JIŽ NA 4. PŘEKÁŽCE, KDY BYLA NAŠE DVOJICE (SPOLU S DALŠÍMI) VYVEZENA MIMO PŘEKÁŽKU VINOU DOMÁCÍHO BORCE. DOSTIH NAKONEC DOKONČILI 4 KONĚ. ZVÍTĚZIL DANUBIUS.

GEMANUS, STARTUJÍCÍ VE STEEPLECHASE CROSS COUNTRY NA 3800m, PATŘIL MEZI OUTSIDERY DOSTIHU A SEDLAL JEJ OPĚT P.T..GEŇA DOBŘE CVÁLAL I SKÁKAL A ANI JINDE BĚHEM DOSTIHU NEDOŠLO K ŽÁDNÉ ZÁVAŽNÉ KOLIZI, A TAK DOSTIH DOKONČILO VŠECH 12 DVOJIC. GEMANUS NA KRÁSNÉM 5. MÍSTĚ!

výsledky ZDE

video 3. dostih ZDE

video 4. dostih ZDE


 

DO SEKCE VIDEA NA YouTube PŘIDÁN HŘEBEČEK DZANETTA x ROSENSTURM ZDE


 

8.4. VELIKONOČNÍ HŘÍBÁTKO

PO 2. HODINĚ RÁNO PŘIVEDLA MORGANETTA NA SVĚT SVÉHO DRUHÉHO POTOMKA. JE TO OPĚT HŘEBEČEK. OTCEM JE JIŽ NEŽIJÍCÍ PLEMENÍK, VYNIKAJÍCÍ LOOK HONEY. PRCEK SE MÁ ČILE K SVĚTU A MORGANETTA JE NAPROSTO VZORNÁ MÁMA. PŘEJEME HLAVNĚ ZDRAVÍ!

      


  

31.3. PARKURY SUCHÁ U LITOMYŠLE

SILNÝ VÍTR, DÉŠŤ A DOKONCE I KROUPY BOHUŽEL JINAK POHODOVÉ ZÁVODY DOST KAZILY. PRVNÍ STARTOVAL RAYMOND V SOUTĚŽI 100-110CM, KDE ZAZNAMENAL 1 CHYBKU (HOLT KOMU BY SE CHTĚLO SKÁKAT PROTI VĚTRU A KROUPÁM...) V TÉ SAMÉ SOUTĚŽI STARTOVAL ROVNĚŽ ESKAMOTÉR. BOHUŽEL NA DOSKOKU ZA ZDÍ BRKNUL A JÁ JSEM PŘEDČASNĚ OPUSTILA SEDLO:-/. V NÁSLEDUJÍCÍ SOUTĚŽI 110-120CM PŘEDVEDL ESKAMOTÉR SVÉ VYNIKAJÍCÍ SKOKOVÉ SCHOPNOSTI A S ČISTÝM KONTEM I V ROZESKOCÍCH OBSADIL 3.MÍSTO. ZLEHKA UNAVENÝ A POČASÍM OTRÁVENÝ RAYMOND INKASOVAL 8TR.B. ZA LEHKÉ CHYBKY NA KOLMÁCÍCH, ALE I TAK SPOKOJENOST ;-) 

FOTO NEBUDE, V TAKOVÉM PSÍM POČASÍ TO VÁŽNĚ NEŠLO.


 

24.3. HŘEBEČEK S DZANETTOU POPRVÉ VENKU. FOTO NA RAJČETI ZDE


 

20.3. DZANETTA PORODILA JIŽ DELŠÍ DOBU OČEKÁVANÉ HŘÍBÁTKO. JE TO KLUK, MÁ SE ČILE K SVĚTU A VYPADÁ, ŽE TO BUDE ŠIMLÍK. JEHO OTCEM JE ROSENSTURM.

 


28.2. ČLÁNEK Z EQUICHANNELU O PLNOKREVNÝCH PLEMENÍCÍCH PŮSOBÍCÍCH     V TEPLOKREVNÉM CHOVU ZDE


 

26.1. PÁR ZIMNÍCH FOTEK ANEB CHLUPÁČI NA SNĚHU NA RAJČETI


 

20.1. POČASÍ MOC NEPŘEJE, TAK JEN PÁR FOTEK ACCESS TO JAVA A MIND´S MUSIC A ZÁPAD SLUNCE NA RAJČETI.


 

15.1. MIND´S MUSIC 3. V ŠAMPIONÁTU PLEMENÍKŮ

NA 1. PŘÍČCE ŠAMPIONÁTU PLEMENÍKŮ 2011 V POLSKU  SE STEJNĚ JAKO VLONI OBJEVIL BELENUS (LOMITAS). 2. MÍSTO OBSADIL JAPE (ALLEGED)                   A 3. MIND´S MUSIC.

DÁLE UMÍSTĚNÍ: ECOSSE (PEINTRE CELEBRE), ZAREWITCH (NIGHT SHIFT), SORBIE TOWER (SOVIET LAD), CHOISIR (DANEHILL DANCER), IN CAMERA (SADLER´S WELLS), SINGSPIEL (IN THE WINGS)


 

6.1. ACCESS TO JAVA

PŘED BLÍŽÍCÍ SE PŘIPOUŠTĚCÍ SEZONOU PŘICESTOVAL DO NAŠI STÁJE NOVÝ PLEMENNÝ HŘEBEC ACCESS TO JAVA (JAVA GOLD), KTERÝ PŮSOBÍ V CHOVU OD ROKU 2006. BUDE TEDY K DISPOZICI SPOLU S PLEMENÍKEM MIND´S MUSIC.

VÍCE O ACCESS TO JAVA ZDE 

 


Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

TOPlist